Większość tegorocznych maturzystów właśnie oczekuje na ostateczne listy studentów na swoich wymarzonych kierunkach. Część osób, które zdecydowały się studiować w Warszawie, spodziewa się rychłego zatrudnienia w zawodzie, niemal tuż po ukończeniu studiów lub nawet w ich trakcie. Jakie kierunki są najpopularniejsze w stolicy i jaka jest perspektywa zatrudnienia w zawodzie po ukończeniu każdego z nich?
Ukłon w stronę języków
W ostatnich latach, podobnie jak przy tegorocznej rekrutacji, wiele osób zgłasza się na filologie – szwedzką, polską, czy slawistykę (filologię krajów słowiańskich). Na Uniwersytecie Warszawskim dużą popularnością cieszą się również kierunki orientalne, takie jak koreanistyka, czy japonistyka – przeciętna liczba osób na jedno miejsce wynosi tam około 20. Kolejnymi pod względem popularności, są międzykierunkowe studia ekonomiczno – menedżerskie oraz dziennikarstwo. Wiele zgłoszeń notuje również zarządzanie, finanse, rachunkowość oraz psychologia.
Co do możliwości zatrudnienia po wyżej wymienionych kierunkach – filologie dają duże możliwości zawodowe. Nieco trudniejszą sytuację mają osoby studiujące ekonomię i zarządzanie, jednak i dla nich jest nadzieja n znalezienie satysfakcjonującego zatrudnienia. Wiele drzwi otwierają przed studentami praktyki, które często są informacją dla pracodawcy na temat potencjalnego pracownika. Warto rozglądać się za pracą nawet w trakcie studiów dziennych – to jedna z najlepszych perspektyw rozwoju, dająca największe szanse na powodzenie na rynku pracy.