Przewidywania odnośnie rynku pracy zawsze mają pewną dozę granicy błędu. Jednak specjaliści raz na jakiś czas próbują odgadnąć na podstawie dostępnych przesłanek, prawdopodobne kierunki, w jakich będzie podążał rozwój rynku pracy. Kierunki rozwoju rynku pracy województwa mazowieckiego są szczególnie nieprzewidywalne, choćby ze względu na ilość przyjezdnych osób, które oprócz podejmowania studiów w stolicy, również się tam osiedlają.
Trudny rynek pracy województwa mazowieckiego
Chociaż pracodawcy nie mogą narzekać na braki kandydatów z powodu ciągłego napływu osób w wieku produkcyjnym, to tak naprawdę brakuje specjalistów, zwłaszcza w dziedzinach technicznych. Zapewne wkrótce nastąpi deficyt tzw. umysłów ścisłych. Nie wiadomo z drugiej strony, czy niż demograficzny nie wpłynie niekorzystnie na ilość osób, które zechcą podejmować zatrudnienie w zawodzie szkoleniowca, wykładowcy lub nauczyciela. Za jakiś czas możemy się liczyć z brakami również na obecnie obleganych stanowiskach pracy.
Rozwój gospodarczy wiąże się z rozwojem infrastruktury. Miasta wojewódzkie w naszym kraju mogą się pochwalić sukcesami w tym zakresie, co może to również oznaczać zielone światło dla przyjezdnych, którzy będą mieli zamiar osiedlić się w stolicy na stałe i to z tym miastem związać swoją przyszłość.